מוצרי עור – ניקוי וטיפול

בכדי לדעת כיצד לנקות את המוצר, ראשית נבחין בין סוגי עור שונים:

עור נאפה– עור בקר משובח, עור נאפה הינו עור רך מאוד בשילוב ריקועים. עור זה מתאים למי שאוהב רכות, נפוץ מאוד באביזרי אופנה (ארנקים ותיקים) .

עור נובוק – עור בקר המעניק תחושה קטיפתית, חסרונו של הנובוק הוא ברגישותו למים שגורמים לבלאי וברגישות לאור דבר הגורם לשיזוף העור.

עור סובז' – עור רך במרקם שנע בין הנאפה לנובוק. הטקסטורה שלו אינה אחידה ומזכירה מריחה של צבעי ווש (wash), מה שיוצר את המראה הייחודי שלו.

עור טורו –עשוי עורות שוורים ומאופיין במראה עבה וגס. עור הטורו מעובד בכמה אופנים, בהתאם לאופי המוצר.

עור נטור – עור במראה טבעי, חלק, שיקי וצעיר.

עור ברידג' – עור איטלקי, צבוע בצביעה ידנית שזוכה לגימור של שכבת לקה עליונה דקה. הברידג' הוא עור טבעי, קשה מעט ועמיד ביותר שמגיע במגוון צבעים כגון: חום אדמה, חום שוקולד ושחור.

עור אוכפים – פחות פופולארי בארץ בשל המראה המאוד פראי שלו, הוא מתאים בעיקר לבעלי אהבה מיוחדת לעור לא מעובד. עור האוכפים קשה ועמיד ביותר.

 

 

ניקוי העור-

לאחר שהצלחנו להבחין בסוג העור העומד לפנינו , ננהג במשנה זהירות בכל סוג לגופו.

עזרים הדרושים בניקוי העור: מטלית רכה נקייה, חומר ניקוי ושימון לעור.

עור נאפה ועור ברידג'-

תחילה לנקות את המוצר משאריות אבק ו/או לכלוך מוצק, לנגב במטלית לחה (סחוט היטב) את המוצר כדי לפרק שאריות שומן ולכלוך שנדבק על העור. כעת ניתן למוצר להתייבש כ 15 דקות.
לאחר הניקוי הקל שופכים בנדיבות חומר ניקוי ושימון לעור על מטלית חדשה ובצורת מעגלים מעבירים על המוצר בעדינות וללא לחיצות חזקות ועל משטח רחב ככול שניתן, במקומות שבהם נראה לכלוך שם נתמקד יותר אך לא לשפשף יותר מידי בנקודה אחת!!! ניתן לחזור על פעולה זו לאחר 10 דקות ואף מומלץ, התהליך הראשוני מוריד את הלכלוך הקל ובפעם השנייה שאנו חוזרים על הניקוי רוב הלכלוך הקל ירד החומר שנשאר על התיק החל להמיס את הלכלוך העיקש ובפעולה זו הוא ירד.
לאחר הניקוי מומלץ להבריש את העור ע"י מטלית יבשה אשר מסירה שאריות חומר ניקוי, פעולה זו מחזירה גם את הברק לעור.

רשת ארנקי עמנואל מחזיקה בארנקים ותיקים רבים מעור אפריקה. אנא שימו לב כי לא ניתן לנקות את העור על ידי מטלית/חומר ניקוי, אלא ניתן לנסות ולנקות אך ורק עם נייר זכוכית דק דק. 

במידה ולא ניתן לאבחן את סוג העור באופן וודאי, כדאי לפנות לבעל מקצוע ולשאול כיצד ניתן לנקות את העור המבוקש, זאת בכדאי לא לגרום נזק בלתי הפיך לעור.